Каз ОмесеЗа сприяння Кіровоградської облдержадміністрації, Кіровоградської обласної ради, управління культури і туризму облдержадміністрації, відділу у справах національностей та релігій облдержадміністрації та при підтримці обласного Центру народної творчості та національно-культурних товариств області у місті пройшов Тиждень національних культур «Степова веселка».

У рамках проведення цього тижня 18 листопада в нашій школі відбулось татарське свято «Каз Омесе». На свято завітали гості: Подлєсна Людмила Василівна — заступник директора обласного Центру народної творчості, Аббязов Олег Харисович — голова татарського товариства «Туган іль», Надиров Діас Суфіянович — татарський поет, громадський діяч, Кузнєцов Анатолій Миколайович — голова Кіровоградського відділення українського товариства російської культури «Русь», Левочко Валентина Федорівна — кореспондент газети «Ведомости плюс».

Група екскурсоводів розказала про історію і традиції нашого навчального закладу.

Учні-пошуковці презентували гостям матеріали історико-краєзнавчої експедиції «Герої війни — визволителі міста Кіровограда». Під час презентації вони розповіли про воїнів — представників татарського народу. Зібрані матеріали відтворюють подвиги Героїв Радянського Союзу Барі Галійовича Габдрахманова та Закира Шаймордановича Шайморданова.

На святі лунали слова про те, що у безсмертний літопис Великої Вітчизняної війни записано тисячі прикладів інтернаціональної дружби воїнів, яка загартувалась у тяжких випробуваннях та стала прикладом мужності та героїзму.

Депутати Учнівського парламенту прочитали вірші татарського поета, воїна-героя Муси Джаліля про дружбу, відвагу та кохання, що увійшли у збірку «Моабитская тетрадь».

Учні познайомили присутніх з притчами та легендами татарського народу, у яких мудрість віків, краса та сила слова.

Культура, музика, поезія об’єднують людей різних національностей, тому на святі лунали пісні українською, російською і татарською мовами. Східний танок, пісні про дружбу, теплі слова підняли настрій усім присутнім.

А у залі естетичного виховання прозвучали татарські мелодії, які вивчили учні на уроках музики разом з викладачами дитячої музичної школи.

Ми вдячні гостям за теплі слова, що прозвучали на святі та за відгуки у Візитаційній книзі.

А.І. Шелудько,
педагог-організатор

Каз Омесе Каз Омесе Каз Омесе Каз Омесе
Каз Омесе Каз Омесе Каз Омесе Каз Омесе
Каз Омесе Каз Омесе Каз Омесе Каз Омесе
Каз Омесе Каз Омесе Каз Омесе Каз Омесе
Каз Омесе Каз Омесе Каз Омесе Каз Омесе
Каз Омесе Каз Омесе Каз Омесе Каз Омесе
Каз Омесе