Двадцять друга школа знана системою громадянсько-патріотичного виховання учнів. Педагоги завжди із відчуттям відповідальності виховують підростаюче покоління в дусі патріотизму та поваги до захисників держави, до ветеранів. 18 січня 2019 року до 75 річниці визволення міста від нацистів учителі підготували для дітей надзвичайно цікавий та пізнавальний матеріал. В актовій залі школи для учнів 5-9 класів Голова первинної ветеранської організації Гірничого Борис Стефанович Набока, який особисто знав багатьох героїв-визволителів та неодноразово спілкувався з ними, розповів багато фактів, які засвідчують героїзм та мужність наших визволителів.

Учні та вчителі школи підтримали Всеукраїнську естафету пам’яті «Слава визволителям України» та мали можливість доторкнутися до героїчної історії рідного міста.

Під час різноманітних заходів учні переглядали унікальну хроніку подій січня 1944 року і ознайомилися з листами дітей, які були вивезені в Німеччину.

Не обминув Набока Б.С. і воїнів, які зараз героїчно захищають суверенітет України, участь педагогічного та учнівського колективів у волонтерському русі.

Директор школи Бутакова Тетяна Василівна підкреслила, наскільки важливо зберігати мир, знаходити компроміси при вирішенні будь-яких проблем та висловила надію всіх українців – перемогти.

В учнівських колективах пройшли тематичні уроки мужності «Історія в обличчях», а в шкільній бібліотеці організовано тематичну виставку друкованих видань, фотоматеріалів, присвячених подіям визволення рідного міста від нацистів.

Військово-патріотичне виховання учнів буде пріоритетним завжди. Проблемам виховання в учнів любові до Батьківщини, рідного краю, поваги до старшого покоління, ветеранів Другої світової війни, сьогоднішнім героям-визволителям приділяється у школі №22 велика увага. Сприяння формуванню у дітей мужності, сміливості, рішучості, відваги, стійкості, наполегливості, дисциплінованості – є першочерговим завданням кожного вчителя.

Голова правління міської організації ветеранів України Вадим Савелійович Зуєв передав на тимчасове зберігання в музейній залі школи штандарт «Естафета пам’яті «Слава визволителям України». 75 річниця вигнання нацистів з Кіровоградщини». Вадим Савелійович переконаний, що саме в школі закладаються підвалини свідомості учнів, виховання патріотизму, поваги до історії, шани та вдячності до ветеранів. Наша пам’ять – це данина героїчному минулому, пам’ять про загиблих та усвідомлення ціни перемоги.

Ми – учасники естафети «Слава визволителям України»! Ми – учасники естафети «Слава визволителям України»! Ми – учасники естафети «Слава визволителям України»! Ми – учасники естафети «Слава визволителям України»!