28 листопада делегація школи взяла участь у обласних заходах, присвячених 70-річчю створення підпільної молодіжної організації «Спартак», що діяла під час війни у селі Красногірка Голованівського району.

Гостей вітали учні місцевої школи, представники райдержадміністрації. Після покладання квітів до обеліску у музеї відбулася зустріч з учасником тих героїчних подій. Керівник музею Георгій Кулик розповів про мужність спартаківців, про учнів місцевої школи, які увійшли до організації «Спартак». Юні месники під керівництвом Марії Малої та Петра Граматчикова хоробро боролися з фашистами: розповсюджували листівки, переховували полонених, висаджували в повітря ворожі склади, пускали під укіс поїзди. За час своєї діяльності учасники підпілля зібрали та передали партизанам півсотні гвинтівок, два кулемети, понад 200 гранат. Але знайшлися поліцаї-зрадники, які жорстоко розправилися з учасниками підпілля. Батьківщина високо оцінила мужність і відвагу спартаківців. Тридцять одного з них нагороджено бойовими нагородами. З них двадцять шість – посмертно.

Цього ж дня відбулася науково-практична конференція, у якій взяли участь представники ветеранських організацій міста Кіровограда та області, науковці, освітяни, учнівська молодь.

Слава героям підпілля Слава героям підпілля Слава героям підпілля Слава героям підпілля