Відзначаємо 100-річчя Василя Сухомлинського

4-5 жовтня 2018 року на Кіровоградщині проходила Х Міжнародна науково-практична конференція та XХV Всеукраїнські педагогічні читання «Творча спадщина Василя Сухомлинського у вітчизняному та міжнародному вимірах».

Пленарне засідання відбулося в обласному академічному музично-драматичному театрі імені М.Л. Кропивницького. До учасників конференції з вітальним словом звернулись голова Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко та заступниця голови обласної державної адміністрації Світлана Лобанова. Також були зачитані вітання від Голови Верховної Ради України та комітету з питань освіти й науки ВР, Європейської академії імені Януша Корчака (м. Мюнхен), Університету Монаш (Мельбурн, Австралія).

На пленарному засіданні виступили:

Сухомлинська Ольга Василівна, доктор педагогічних наук, професор, академік НАПН України, головний науковий співробітник ДНПБ України імені В. Сухомлинського;

Бех Іван Дмитрович, доктор психологічних наук, професор, дійсний член НАПН України, директор Інституту проблем виховання НАПН України;

Клочек Григорій Дмитрович, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української та зарубіжної літератури ЦДПУ імені В. Винниченка, академік Академії наук вищої школи;

Савченко Олександра Яківна, доктор педагогічних наук, професор, головний науковий співробітник Інституту педагогіки НАПН України, академік НАПН України;

Інь Чуань, керівник Китайської академії педагогічних досліджень;

Сяо Су, доктор педагогічних наук, професор Інституту міжнародних і порівняльних досліджень Пекінського педагогічного університету.

У фойє театру гості ознайомились з матеріалами виставки «Рік Сухомлинського на Кіровоградщині», переглянули відеофільм з досвіду роботи закладів освіти області з питань вивчення і впровадження педагогічних ідей Великого Вчителя. Особливою популярністю користувалась фотозона «Кабінет директора школи».

Після перерви робота науково-практичної конференції та педагогічних читань продовжилася на базі Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка на секційних засіданнях.

У засіданні секції «Реформування сучасної освіти крізь призму здобутків Василя Сухомлинського» взяв участь Набока Б.С., доцент, кандидата педагогічних наук, вчитель-методист школи №22 м. Кропивницького. Його виступ на тему «Розвиток особистості дитини в контексті формування та самореалізації ключових компетентностей» викликав жвавий інтерес (детальніше: Науково-методичний журнал «Педагогічний вісник». № 1-2 (45-46), 2018).

Відзначаємо 100-річчя Василя Сухомлинського Відзначаємо 100-річчя Василя Сухомлинського Відзначаємо 100-річчя Василя Сухомлинського Відзначаємо 100-річчя Василя Сухомлинського