Берегиня України

Як виглядає лялька-мотанка, і чому вона так називається? Можливо ви бачили фото ляльки-мотанки в Інтернеті, чи побували в Київському Музеї іграшок, а можливо вам поталанило, і чудодійна лялечка дісталась вам у спадок від прабабусі. Українці вважали, що мотанка приносить їм багатство та успіх.

Секрети виготовлення ляльок передавалися в родині від матері до дочки. А 12 листопада, ці секрети я відкрила в стінах нашої школи, на майстер класі по виготовленню цієї містичної Лялечки-Берегині. До участі були запрошені учні всієї школи. Найбільш активні виявились діти 4А, 4Б, 5А та 9А класів.

В Україні ляльку робили із соломи, тканини, шматочків старого одягу, ниток. Наші лялечки ми робили з тканини та стрічок.

Оптимістична, весела атмосфера, велика зацікавленість в історії створення та, власне, самому виконанні іграшки надихає мене як педагога та вселяє надію на збереження традицій нашого народу та її історичної спадщини.

Дякую учням, які завітали на майстер клас і навчились виконувати автентичну іграшку. До нових зустрічей!

Анна Войцеховська,
педагог-організатор